Moda online

Stylowe Bluzki Damskie

Męskie Garnitury

Smoking jest współcześnie ambasadorem eleganckiej mody wieczorowej. W hierarchii strojów znajduje się poniżej fraka, który od wieków był reprezentantem stylu „white tie”. Dzisiaj jest symbolem najwyższej klasy i szyku. Jakich zasad należy przestrzegać w związku z noszeniem smokingu i kiedy prezentuje się najlepiej?
Smoking to jeden z uroczystych strojów męskich, który szybko zyskał na popularności. Współcześnie jest oczywistym wyborem podczas elitarnych przyjęć. Jest przedstawicielem stylu „black tie”, do którego zobligowani są goście oficjalnych przyjęć odbywających się po godzinie 18. To zasadnicza zasada związana ze smokingiem. Oprócz tego, powinien on zostać z uszyty z wysokiej jakości materiału wyłącznie w kolorze czarnym, bądź granatowym. Rzadziej spotykany jest jasny smoking („tropikalny”), który może być dodatkową opcją podczas letnich, wykwintnych rautów. Niemile widziane są hybrydy smokingu w jasnych barwach lub kolorze bordo, czy butelkowej zieleni.
Zgodnie z zasadami, klasyczna marynarka smokingowa posiada klapy szalowe pokryte błyszczącym jedwabiem, bądź satyną. Z satyny lub jedwabiu powinny być wykonane również guziki oraz lampasy na spodniach. Uzasadnieniem takiego zabiegu jest nienaganna prezencja smokingu w światłach jarzeniowych, które towarzyszą wszystkim wieczornym przyjęciom i galom. Mniej powszechne, choć dopuszczalne są marynarki dwurzędowe mocniej podkreślające ramiona i talię.
Poza marynarką, w smokingu równie ważne są idealnie skrojone spodnie. Pozbawione mankietów, za to subtelnie wzbogacone w lampasy po bokach. Należy mieć na uwadze ich odpowiednią długość oraz szerokość. W celu podkreślenia męskiej sylwetki, w smokingu powinien znaleźć się szeroki pas, który nada eleganckiego charakteru całej stylizacji. Powinien zostać uszyty z błyszczącego materiału w kolorze spodni. Zadaniem pasa jest podniesienie estetyki wyglądu mężczyzny. Pas należy zestawiać z białą koszulą, która również podlega kilku zasadom. Pierwsze skrzypce gra kolor, który nie ulega negocjacji. Smokingową koszulę cechują śnieżnobiały, ekskluzywny materiał i usztywniony gors. Łamany kołnierzyk wykańcza ręcznie wiązana będąca sensem nazwy „black tie”, a właściwie „black bowtie”.
Duże znaczenie mają również buty oraz dodatki. W brustaszy marynarki powinna znaleźć się poszetka złożona w sposób prezydencki. Z kolei butonierkę zdobić winien biały goździk. Takie niuanse znacząco wpływają na wytworność smokingu. Wisienką na szczycie smokingu są buty, które występują wyłącznie w kolorze czarnym. Postawmy na lakierowane oxfordy. Nagannym odstępstwem jest wybór innych niż wspomniane wyżej modeli butów, zwłaszcza w odcieniach brązu.
Każdego mężczyznę przygotowującego się do ważnego wydarzenia lub uroczystości zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem klasycznych męskich smokingów oraz garniturów marki . Marka w uznaniu dla wyżej wymienionych zasad oraz darząc szacunkiem tradycje klasycznej mody męskiej tworzy wykwintne ubiory formalne. Gwarancją zadowolenia dla klientów jest najwyższa klasa produktu, a także kunsztowna dbałość o detale i estetykę wykończeń. Zróżnicowany asortyment marki daje możliwość ułożenia kompletnej stylizacji wieczorowej oraz wywołanie zachwytu na oficjalnej gali.